Kontrowersyjne przemyślenia. Peak Oil i Housing Bubble. Filozofia, społeczeństwo, ekonomia. Polska vs USA. BLOG PRZENIESIONY NA SLOMSKI.US
Blog > Komentarze do wpisu

Kolejna sonda

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w poprzednich sondach. Wyniki oraz komentarze są bardzo ciekawe (Przy okazji informacja - wycinam tylko chamskie komenty).

Oto nowa ankieta. Proszę głosować oraz wpisywać uzasadnienie w komentarzach.


wtorek, 08 grudnia 2009, 2doxa

Polecane wpisy

  • Durny gugiel

    W statystykach widzę, że cały czas gugiel kieruje tutaj część Internautów. Podkreślam jeszcze raz - ten blog jest już nieaktywny ponieważ został przeniesiony na

  • Przypomnienie

    Przypominam o zmianie adresu bloga Proszę zaktualizować adres RSS na http://slomski.us/feed/

  • Koniec bloga Doxy

    Przeprowadzka ! Zapraszam na blog pod nowym adresem Kliknij tu, aby przejść do NOWEGO serwisu

Komentarze
nina.mazur
2009/12/08 03:43:06
Uwazam, ze nie.
celibat to przezytek pochodzacy z czasow, kiedy KK chcial sie zabezpieczyc przed rozwadnianiem majatku poprzez dziedziczenie (XII w.)

Dzis nie ma racji bytu, przez to, ze ksiezom KK nie wolno miec normalnego zycia dochodzi do roznych patologii, poza tym oni sami o tym zyciu maja pojecie zgola niewielkie, a wystepuja w roli "pasterzy duchowych".

Nie wszystkie koscioly chrzescijanskie maja celibat, i jakos sobie swietnie daja z tym rade...
-
2009/12/08 07:05:54
taką ankietę uważam za nie celową i bez sensu. To pytanie w stylu:" Czy złodzieje powinni brać pod uwagę materialną sytuację osoby którą planują okraść". Niby odpowiedź jest oczywista, tylko po co o coś takiego pytać, skoro problem leży w samym istnieniu instytucji złodzieja a nie w tym kogo okrada
-
2009/12/08 10:09:58
"Uważam, że nie."
powiedziała @nina.mazur

Nina to żadna osobista wycieczka. - Ja uważam, że tak.

Kto chce być księdzem, wybrał tę drogę, z powołania, to niech nie narzeka, że mu się wieczorami przykrzy. Wiedziały gały gdzie się wybierały. U protestantów ten rygor dawno olali, tam biskupem na przykład jest baba, zona mężowi, matka dzieciom, babka wnukom itd. Dla mnie był to szok. Ale szybko popukałem się w głowie, a czemu nie, a czemu to celibat i wyłącznie męska rzecz? Taką kościół chrześcijański ma regułę. Oni tak się ustawili i twierdzą, że to podstawa wiary. No to o co chodzi? No jak już naprawdę nie mogą wytrzymać to najlepiej rozwiązać kościół i będzie po krzyku. Wierzę, że bez tego zbiorowiska nierobów naród sobie poradzi, jak i u innych norodów ma to miejsce.
-
2009/12/08 12:16:08
Nie rozumiem, dlaczego w ogóle interesujesz się wewnętrznymi sprawami KK? Celibat jest korzystny dla realizacji celów dal których istnieje KK i dlatego obowiązuje w KK.