Kontrowersyjne przemyślenia. Peak Oil i Housing Bubble. Filozofia, społeczeństwo, ekonomia. Polska vs USA. BLOG PRZENIESIONY NA SLOMSKI.US
Blog > Komentarze do wpisu

ZUS

Wyborcza popełniła wywiad z członkiem rady nadzorczej ZUS. Jeremi Mordasewicz uważa, że osoby unikające płacenia składek ZUS należy karać. Oto perełka z tego wywiadu:

- Spójrzmy na to tak: ktoś jedzie tramwajem bez biletu. Jest cwaniakiem czy złodziejem? Moim zdaniem jest złodziejem! Tak samo jest tutaj. Ludzie, którzy unikają płacenia ZUS, nie są cwaniakami, tylko zwykłymi złodziejami.

Piękne porównanie, ale nie do końca prawdziwe. Wróćmy do przykładu z komunikacją miejską. W takim przypadku każdy obywatel owego miasta obciążany jest kwotą równą cenie biletu, niezależnie od tego czy zamierza z komunikacji korzystać czy też nie. Co więcej, obywatele kasowani są za transport, który ma odbyć się za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, niezależnie czy ktoś tego dożyje czy nie.

Gdy mówimy o złodziejstwie, to właśnie Mordasiewicz jest złodziejem !

Należy pójść o krok dalej. Gdy zabiera się komuś jego pieniądze siłą, mowa jest o rozboju, a osobnik dopuszczający się tego czynu jest bandytą. Kradzież pieniędzy przyszłych emerytów i marnotrawienie ich w OFEs jest czystym rozbojem, niezależnie czy odbywa się w świetle prawa czy nie.

Obywatele mają prawa do obywatelskiego nieposłuszeństwa, jeżeli prawa są rażąco niesprawiedliwe. I nie ma tu zupełnie znaczenia, co wyszczekuje ten bandyta Mordasiewicz, z brzuchem spasionym na pieniądzach ukradzionych podatnikom.

Pamiętacie czasy, gdy mowa była o obcinaniu ręki wyciągniętych na ojczyznę ludową ? Osobnicy, którzy nie przestraszyli się tych pogróżek i jednak zamachnęli się na PRL byli w myśl ówczesnego prawa kryminalistami. Część z nich spędziła najlepsze czasy młodości w pierdlu, żebyśmy dziś mogli cieszyć się wolną ojczyzna z takim zerem jak Mordasiewicz, grożący nam więzieniem za nieprzestrzeganie niesprawiedliwych i drakońskich praw. Historia jednak kołem się toczy.
niedziela, 27 września 2009, 2doxa

Polecane wpisy

  • Durny gugiel

    W statystykach widzę, że cały czas gugiel kieruje tutaj część Internautów. Podkreślam jeszcze raz - ten blog jest już nieaktywny ponieważ został przeniesiony na

  • Przypomnienie

    Przypominam o zmianie adresu bloga Proszę zaktualizować adres RSS na http://slomski.us/feed/

  • Koniec bloga Doxy

    Przeprowadzka ! Zapraszam na blog pod nowym adresem Kliknij tu, aby przejść do NOWEGO serwisu

Komentarze
2009/09/27 12:13:07
"- Spójrzmy na to tak: ktoś jedzie tramwajem bez biletu. Jest cwaniakiem czy złodziejem? Moim zdaniem jest złodziejem! Tak samo jest tutaj. Ludzie, którzy unikają płacenia ZUS, nie są cwaniakami, tylko zwykłymi złodziejami."
Nóż się w kieszeni otwiera! Mam wrażenie, że tramwaj się zaraz rozsypie, widzę że jedzie wolniej niż ja bym jechał na rowerze, do tego uważam że może nie dojechać do stacji i co? I to ja mam być złodziejem według takiego gościa. To jest dobra analogia.