Kontrowersyjne przemyślenia. Peak Oil i Housing Bubble. Filozofia, społeczeństwo, ekonomia. Polska vs USA. BLOG PRZENIESIONY NA SLOMSKI.US
Blog > Komentarze do wpisu

Obozy koncentracyjne w USA czyli wielki powrót do ojczyzny

Link do mojego blogu znalazł się na głównej stronie Gazety ;) Chciałem zachęcić nowych czytelników do zapoznania się z archiwalnymi wpisami dotyczącymi powodu obecnego kryzysu finansowego oraz zbliżającego się kryzysu naftowego zwanego Peak Oil. W szczególności zachęcam do przeczytania:
Perspektywy powrotu do parytetu zlota
Kryzysy ekonomiczne sa jak choroba weneryczna
Peter Schiff do znudzenia
Obligacje USA czyli piramida finansowa
Sytuacja na rynku metali szlachetnych
Forex

Chciałem dziś zachęcić do przeczytania książki Dmitryja Orlova pt. "Reinventing Collapse: The Soviet Example and American Prospects".
Książka napisana jest bogatym językiem angielskim, w sam raz do podniesienia umiejętności w posługiwaniu się tym językiem. Autor jest Rosjaninem mieszkającym w USA, który widział upadek ZSRR i mając w pamięci to doświadczenie zdaje sobie sprawę, że USA czeka nieuchronny upadek. Jego diagnoza jest identyczna z moja - koniec taniej ropy naftowej, brak bazy produkcyjnej w USA i konsumpcja na kredyt doprowadzi do załamania gospodarczego i hiperinflacji. Konsekwencje załamania gospodarczego sa zawsze takie same - załamanie polityczne. Do czego to doprowadzi - do rozpadu kraju czy może dyktatury wojskowej, o tym się dopiero przekonamy.

Ilu Polaków mieszka w USA ?

Według danych pochodzących ze spisu powszechnego z roku 2000, 667 414 osób w USA posługiwało się w domu językiem polskim. Liczba ta nie obejmuje tych, którzy maja małżonka nie-Polaka, więc nie posługują się w domu językiem ojczystym. Według tego samego spisu powszechnego 9 053 660 osób przyznawało się do bycia Polakiem lub byciem polskiego pochodzenia (rodzice Polacy).

Reasumując, około 2 miliony osób mieszkających w USA może mieć polski paszport, a dalsze 7 milionów może go mieć gdy przekona biurokratę w ambasadzie o swoim polskim pochodzeniu.

Co się stanie z tymi wszystkimi ludźmi, ich amerykańskimi małżonkami i dziećmi urodzonymi w USA, gdy dojdzie do zapaści gospodarczej USA, zamieszek czy wprowadzenia stanu wojennego (martial law) ? Trzeba pamiętać, że statystyki wskazują, że większość mieszkańców USA nie ma żadnego majątku, oprócz zadłużonego domu i kilkuletniego samochodu. Gdyby nawet ludzie posiadali jakieś oszczędności dolarowe, to hiperinflacja sprowadzi wartość tych banknotów do wartości papieru, na którym zostały wydrukowane. Osób, które wiedzą, że trzeba kupić złoto już dziś jest ułamek promila. Ba, nawet gdyby ktoś był tak przewidujący, niewykluczone że złoto zostanie skonfiskowane przez rząd USA tak jak w roku 1933 lub będzie rabowane podczas wsiadania do samolotu. 

Z pewnością scenariusz w którym USA bankrutuje nie będzie obojętny dla sytuacji w Polsce. Jednak gdy zestawimy sytuacje roku 2012 - kryzysu w Polsce oraz stanem wyjątkowym i hiperinflacją w USA, powrót do Polski może stać się jedyną strategia przeżycia. Istnieje ryzyko, że 1-3 miliony ludzi będzie próbowało wrócić do Polski. Nie mam pojęcia jak Polska pogrążona w nowej Wielkiej Depresji poradzi sobie z napływem milionów repatriantów, pozbawionych jakichkolwiek środków do życia czy perspektyw znalezienia pracy i mieszkania w Polsce.

Już dziś USA przygotowują się do przetrzymywania dużej liczby ludzi, niezależnie jaka będzie aktualnie potrzeba - czy będą to niechciani emigranci czy może protestujący obywatele. Są gotowe ustawy (Rex-84) oraz akty wykonawcze (Executive Order 12919) umożliwiające gładkie wprowadzenie stanu wyjątkowego i całkowitego pozbawienia obywateli jakichkolwiek praw. Ba, gotowe są już obozy koncentracyjne, które mogą przyjąć pierwszych więźniów już jutro. Zachęcam do obejrzenia kapitalnego materiału z obozu śmierci w Beech Grove, Indiana. Jest to oficjalnie zakład naprawczy taboru kolejowego Amtrak. Piece i wygodna rampa kolejowa dziwnie przypominają obrazki z Oświęcimia.Chciałem również przypomnieć o deportacjach z czasach Wielkiej Depresji. Okołu 2 miliony ludzi deportowano, miedzy innymi dlatego że wyglądali 'meksykańsko'. Po prostu byli niepotrzebni, jako że pracy i tak było za mało.


poniedziałek, 02 lutego 2009, 2doxa

Polecane wpisy

  • Durny gugiel

    W statystykach widzę, że cały czas gugiel kieruje tutaj część Internautów. Podkreślam jeszcze raz - ten blog jest już nieaktywny ponieważ został przeniesiony na

  • Przypomnienie

    Przypominam o zmianie adresu bloga Proszę zaktualizować adres RSS na http://slomski.us/feed/

  • Koniec bloga Doxy

    Przeprowadzka ! Zapraszam na blog pod nowym adresem Kliknij tu, aby przejść do NOWEGO serwisu

Komentarze
Gość: cat, *.itelligence.pl
2009/02/02 11:03:51
TO jest bliżej niż nam się może wydawać.
Na szczęście nawet NWO nie będzie tworem wiecznym...
-
Gość: jay dee, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/02/02 12:44:41
Ja się zgadzam, tylko niezupełnie:
1/ Martial Law może stać się koniecznością, a obywatele mogą uznać go za jedyne wyjście. Właściwie, to jestem przekonany, że tak będzie. Zamieszki na skutek recesji w tym kraju w połączeniu z powszechnym dostępem do broni będą musiały zaowocować drastycznymi posunięciami.
2/ Dyktatura - taki scenariusz to ok. 50%. Jak ktoś dostanie wielką władzę przy poparciu społecznym - ten będzie miał trudności z jej oddaniem, zwłaszcza, jeśli upadek USD okaże się nieunikniony.
3/ Stosowanie doświadczeń upadku ZSSR do predykcji upadku USA wydaje się nieracjonalne. Inny ponkt wyjścia i odniesienia, chociaż podstawowa przyczyna ta sama: bankructwo państwa w aktualnej formie. To samo miało miejsce w PRL ładnie nazwane procesem okrągłego stołu.
4/ Obozy koncentracyjne (obozy śmierci) - to włożyłbym między bajki - ale Żydzi w 1938 też wkładali między bajki swoją eksterminację - mimo, że mieli wyraźne sygnały.
JD
-
Gość: HeS, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/02/02 14:28:17
Masowego powrotu rodaków z USA do Polski nie przewiduję. Wrócić będą chcieli (i mogli) ci, którzy mają tutaj domy i rodziny (czyli emigracja ostatnich 20 lat). Pozostali (drugie pokolenie) nie mają do czego wracać. Jeśli i tam i tu nic nie będą mieli, to wyjazd tylko pogorszy ich sytuację.
-
Gość: nightwatch, 85.232.238.*
2009/02/02 14:35:10
Jakie obozy koncentracyjne? Zwariowałeś? Przecież jasno politycy powiedzieli że powstaje BiG Bad Bank który zakupi wszystkie zmarnowane pieniądze oraz toksyczne długi. A potem zatrudni wszystkie niepotrzebne, nieporadne albo niezadowolone osoby jako kasjerów. Następnie zostanie w całości wystrzelony na księżyc.
-
swiatlo
2009/02/02 21:30:33
Mam nadzieję że w przypadku krytycznym nie nastąpi dyktatura, ale na odwrót - rozpad USA na mniejsze kraje. California, Northwest, Texas, South już są kulturowo odrębne i świetnie przygotowane aby stać się prosperującymi niezależnymi państwami.
Mieszkam w Oregonie, i opcja pokojowego, ekologicznego i liberalnego kraju o nazwie Pacific Northwest, kraju bez armii i zapędów ogólnoświatowych, coś na wzór Skandynawii, bardzo mi się podoba.
-
Gość: olektrolek, 79.97.15.*
2009/02/03 02:02:13
co do eksterminacji w obozach juz widze pierwszych kandydatów;
- w stanach jest chyba 2mln więźniow.
zaklady karne są przepelnione bestiami ktore tylko czekaja aby wstawic Ci kose pod łopatke. wczoraj widzialem jakis dokument na ngc, przepelnienie w celach jest koszmarne i nie wydaje sie aby byl na to jakis pomysl sensowny. To wybuvhowa mieszanka czarnych, latynosow i białych.

aktualnie trzeba ich karmic, ubrac, ogrzac, i przenocowac. Oni raczej nic dobrego do spoleczenstwa juz w swoim zyciu nie wniosą - nie wierze w resocjalizacje w takich warunkach.

spodziewam sie znikomego sprzeciwu spolecznego jesli zacznie sie czyszczenie z takich elementow.
przeciez nie jest tajemnica, ze sfery rzadzace są wyznawcami eugeniki. Teraz tylko kwestia wprowadzania jej zasad w zycie. zreszta to nie bedzie pierwsy raz a raczej wybudzenie z uspienia - po II wojnie temat totalnie ucichl jako aktualnie niepopularny (vide obozy koncentracyjne)
-
Gość: mk, *.dip.t-dialin.net
2009/02/03 07:01:30
Moja deportacja z USA w czewcu 2007, obozy deportacyjne ICE z satelity:

mkk.blox.pl
mkk.blox.pl
mkk.blox.pl
mkk.blox.pl
mkk.blox.pl
mkk.blox.pl
mkk.blox.pl
mkk.blox.pl
mkk.blox.pl
mkk.blox.pl