Kontrowersyjne przemyślenia. Peak Oil i Housing Bubble. Filozofia, społeczeństwo, ekonomia. Polska vs USA. BLOG PRZENIESIONY NA SLOMSKI.US
Blog > Komentarze do wpisu

Zartownisie z Goldman Sachs i Rabobank Groep

Za onetem i PAPem:

Analitycy ogłaszają koniec spadku kursu dolara
(PAP, tm/ 29.11.2007, godz. 15:18)

Spadek kursu dolara dobiega końca - oceniają analitycy Goldman Sachs Group Inc. Zalecają oni inwestorom sprzedaż złota i spodziewają się stabilizacji kursu USD.

Dolarowi pomagają też informacje z Chin. Fundusz China Investment Corp. zasygnalizował, że może zainwestować w firmy finansowe, które poniosły straty w związku z kryzysem kredytowym.

Departament Handlu USA podał w czwartek, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł w III kwartale 2007 roku o 4,9 proc. wobec wzrostu o 3,8 proc. w II kwartale. To najmocniejsze tempo wzrostu od 4 lat. Wcześniej Departament szacował wzrost PKB na 3,9 proc., a analitycy spodziewali się w III kwartale wzrostu PKB o 4,9 proc.

"Nie widzimy żadnych oznak, które wskazywałyby, że USA zmierzają w stronę recesji" - mówi Jeremy Stretch, strateg walutowy w Rabobank Groep w Londynie. "Rynek akcji ma się dobrze i to spowodowało, że odżywa apetyt na dolara" - dodaje.

Dolar umocnił się w czwartek do 1,4723 za euro z 1,4841 w środę po południu.

(obok notowania dolara, Dolar (USD)    2.4720    -0.53% czyli kolejny spadek)

OK, panowie z Goldman Sachs i Rabobank Groep. Pogadamy za pol roku. Jak wyjdzie na moje, to dolaczycie do grupy kolesi z City, wywalonych na pysk, a ja wezme wasze stolki. Pasi ?
piątek, 30 listopada 2007, 2doxa

Polecane wpisy

  • Durny gugiel

    W statystykach widzę, że cały czas gugiel kieruje tutaj część Internautów. Podkreślam jeszcze raz - ten blog jest już nieaktywny ponieważ został przeniesiony na

  • Przypomnienie

    Przypominam o zmianie adresu bloga Proszę zaktualizować adres RSS na http://slomski.us/feed/

  • Koniec bloga Doxy

    Przeprowadzka ! Zapraszam na blog pod nowym adresem Kliknij tu, aby przejść do NOWEGO serwisu